خبر › › دروس امتحانی آزمون کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی (2) کد 1112

دریافت RSS اخبار

 » نمایش آرشيو
 نمایش

: : دروس امتحانی آزمون کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی (2) کد 1112آزمون كارشناسي ارشد رشته الهيات و معارف اسلامي (2) گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامي شامل 4 عنوان درسي است كه به شرح زير مي باشد:

« زبان عمومي و تخصصي »

شمار سؤالات اين درس در آزمون 30سؤال است و ضريب آن 2 مي‌باشد. همان طور كه از نام آن پيداست ، تعدادي از سؤالات ، زبان عمومي و تعدادي از آنها نيز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصي رشته فقه و مباني حقوق اسلامي است. خواندن كتاب‌های زبان عمومی و همچنین جزوه زبان تخصصی موسسه مدرسان شریف برای رسیدن به تسلط در این درس كفایت می‌كند. در كتاب زبان عمومی مطالب گرامری و یك سری لغات و اصطلاحات عمومی و همچنین تست‌های عمومی رشته‌های مختلف گنجانده شده و داوطلبان حتی در صورت فراموشی درس زبان می‌توانند خود را به سطح مطلوبی با استفاده از این كتاب برسانند. معمولا منبع درس زبان تخصصي در اكثر رشته‌ها در دانشگاه‌هاي مختلف متفاوت است اما بطور معمول راهنماي زبان تخصصي الهيات تاليف مرحوم علامه طباطبايي مورد استفاده قرار مي‌گيرد با اين حال اغلب اساتيد اين درس به‌طور سليقه‌اي منابع و يا جزوات مورد نظر خود را به دانشجويان معرفي مي‌كنند .از اين رو مطالعه جزوه زبان تخصصي مدرسان شريف براي اين رشته داوطلب را در مطالعه منسجم اين درس و رهايي از سردرگمي ياري مي‌كند.

« زبان عربي »

تعداد سؤالات اين درس در آزمون 20 سؤال است و ضريب آن 4 مي‌باشد. با توجه به ضريب آن از مهمترین دروس برای رشته فقه و مباني حقوق اسلامي می‌باشد. همانطور كه گفته شد تسلط به زبان عربي براي دانشجویان‌ رشته‌ الهیات‌ و معارف‌ اسلامی‌ ضرورتي اجتناب ناپذير است چرا كه زبان اصلي در متون اسلامي مرتبط با اين مباحث، زبان عربي مي‌باشد. از منابع اصلي براي اين درس مي‌توان به كتاب هاي مبادي العربيه شرتوني،جواهرالبلاغه(صنايع ادبي)و جزء سي‌ام قرآن اشاره كرد .كتاب زبان عربي انتشارات مدرسان شريف با روشي آسان آنچه كه داوطلب براي شركت در آزمون ارشد نياز دارد در اختيار وي مي‌گذارد و او را به سطح تسلط كافي در اين درس مي رساند .

 

«فقه »

تعداد سؤالات اين درس در آزمون 30 سؤال است و ضريب آن 4 مي‌باشد و با توجه به ضريب آن از مهمترین دروس برای رشته فقه و مباني حقوق اسلامي می‌باشد. از منابع اصلي اين درس مي‌توان به كتاب لمعة دمشقيه از شهيد اول اشاره كرد .مطالعه كتاب فقه مدرسان شريف به داوطلب اين امكان را مي‌دهد تا در آزمون كارشناسي ارشد با درصد بالايي به سؤالات اين درصد پاسخ دهند .

 

«اصول »

این درس در آزمون سراسری 92 شامل 30 سؤال بوده و ضريب آن 3 مي باشد . كتاب اصول استنباط علامه حيدري ( ترجمه دكتر عباس زراعت و حميد مسجد سرائي) از منابع اصلي اين درس مي‌باشد.انتشارات مؤسسه مدرسان شريف اقدام به تأليف كتاب جامعي در اين زمينه نموده كه علاوه بر ايجاد تسلط كافي ، داوطلب را از مراجعه به ساير منابع بي نياز مي كند .مطالعه اين كتاب را به داوطلبين عزيز توصيه مي‌كنيم.

 

ضرایب مجموعه الهیات و معارف اسلامی (2) براساس دفترچه آزمون سال 94

 

رشتهگرایشضرایب دروس امتحانی به ترتیب دروس
(از راست به چپ)
12 3 4
1) الهیات و معارف اسلامی - فقه و مبانی حقوق اسلامی - 24 4 3
2) فقه و حقوق اسلامی -24 4 3
3) فقه و حقوق خصوصی -24 4 3
4) فقه مقارن و حقوق خصوصی اسلامی -24 4 3
5) فقه مقارن و حقوق عمومی اسلامی -24 4 3
6) فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی -24 4 3
7) مذاهب فقهی -24 4 3
8) فقه و حقوق جزا -24 4 3
9) فقه خانواده -24 4 3
10) فقه سیاسی -24 4 3
11) فقه قضایی -24 4 3
12) فقه و حقوق خانواده -24 4 3

جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳
دسترسی کاربران
ایمیل / همراه
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار
  راهنمای عضویت
   بازیابی کلمه عبور
  ثبت نام


اطلاعیه ها
آمار کاربران
تعداد کل بازدیدها :10,822,098
بازدید امروز :590
کاربران آنلاین :4